A környezetvédelem kulcsa a tudás és szemléletformálás
A környezetvédelem kulcsa a tudás és szemléletformálás
Stratégiai megállapodást kötött a METU és a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége
A Budapesti Metropolitan Egyetem - mint az ország legnagyobb magánegyeteme - hosszútávú együttműködésről írt alá megállapodást a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetségével.
Az együttműködés célja, hogy közösen járuljanak hozzá a következő nemzedék környezetvédelmi, fenntarthatósági, zöldipari szakmai ismereteinek bővítéséhez, valamint a hazai környezetvédelmi, zöldipari szakemberutánpótlás fenntartható és folyamatos biztosításához.
Az együttműködés során a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetségének szakemberei együttműködnek az Egyetem fenntarthatósággal, környezetvédelemmel, zöldiparral, körforgásos gazdasággal, szemléletformálással kapcsolatos oktatási tevékenységeiben, rendezvényein, beiskolázási és pályaorientációs programjain, előadássorozatain, a Budapesti Metropolitan Egyetem pedig a Szövetség fenntarthatósággal, környezetvédelemmel, zöldiparral, körforgásos gazdasággal, szemléletformálással, viselkedésváltoztatással kapcsolatos rendezvényein és pályaorientációs programjain, előadássorozatain nyújt szakmai segítséget oktatói és hallgatói aktív részvételével.
Mindemellett a fenntarthatósággal, környezetvédelemmel, zöldiparral, körforgásos gazdasággal, szemléletformálással kapcsolatos stratégiaalkotásban, felmérésekben, koncepcióalkotásban, piackutatásban, életciklus elemzésben, környezeti hatásvizsgálatokban, tanulmányok elkészítésében, módszertanok kidolgozásában és pályázatok során is együttműködnek a jövőben.
Dr. Ágoston Csaba, a KSZGYSZ elnöke az együttműködési megállapodás megkötésének jelentős hozadékaként említette az elméleti tudás és a gyakorlati, vállalati ismeretek közvetlenebb összekötését, amely a fenntarthatóság és a környezetbiztonság iránt elkötelezett szakmai utánpótlást is jelenti az ágazat számára.
„A fenntartható fejlődés mindannyiunk közös érdeke, aminek elérését az egyetem oktatással és ehhez kapcsolódó szemléletformálással tudja segíteni. Ennek megalapozásában az egyetemeknek kulcsszerepe van. A Budapesti Metropolitan Egyetem évek óta elkötelezett a környezetvédelem ügye mellett. Ez a gondolkodás áthatja az egész egyetemet, a fenntartható divat képzéstől a fenntartható pénzügyekig. A most megkötött megállapodás eredményeként az Egyetem hallgatói lehetőséget kapnak a Szövetség több mint 250 tagvállalata munkájának megismerésére, szakmai gyakorlatra, ami tovább erősíti az egyetemről kikerülő hallgatók munkaerőpiaci esélyeit.” – nyilatkozta Prof. Dr. Kocziszky György, a METU rektora.
2024. 04. 23.Hírek
Kutatás Etikai Bizottság alakult a METU-n
A tudományos kutatás és innováció elengedhete …
Felhívás a Makovecz Hallgatói Ösztöndíjprogramban történő részvételre
Szeretnél a következő szemeszterben cserediákként tanu …
Dívali az SGT egyetemen
2024 október 25-én pénteken munkaebédre látta …
LÁTOGATÁS A BIRLA MANAGEMENT TECHNOLÓGIAI INTÉZETBEN
Az indiai Nemzeti Fővárosi Régióban található …
A Budapesti Metropolitan Egyetem formatervező alumni-ja lett a BIG SEE Product Design Award 2024 győztese
A Nimue intelligens vízminőség-ellenőrző bója nyerte el a 2 …
Második alkalommal vett részt a METU a Design Week Sepsiszentgyörgyön
Design Week Sepsiszentgyörgy 2024. A Budapesti Metropolitan Egyetem 20 …
HunJam 2024
Harmadik alkalommal kerül megrendezésre Magyarország legnagyo …
Október 6-ig látogatható Tóth Andrej oktatónk veszprémi kiállítása
Tóth Andrej tervezőgrafikus, képzőművész PLAKÁTOK - 20 év című kiállítása a vesz …